Kimči? A čo to vlastne je?

Samé chvály, zdravotné benefity, vyzerá to ako zázrak pre vaše chuťové poháriky a zdravie zároveň. A vy si možno nie ste celkom istý, čo to kimči je.

Bez obáv, všetko vám vysvetlíme.

Kimči (originálny názov kimchi) je jedlo, ktoré pochádza pôvodne z Kórey. Považuje sa dokonca za kórejské národné jedlo – kto navštívil túto krajinu vie, že kimchi sa tam jedáva doslova ku všetkému – tvorí prílohu alebo základ skutočne každého jedla.
V tejto ázijskej krajine sa kimči jedáva na raňajky, obed aj večeru a vy by ste si mali brať príklad :)

Kimchi je označenie pre jedlo, ktoré je slané, pozostáva zo sezónnej zeleniny a je fermentované.

Receptov na kimči je mnoho, názory na to, čo by kimchi malo obsahovať sú hlavne v Európe rôzne. V Kórei majú v správnom zložení úplne jasno. Rovnako aj v spôsobe prípravy.

Základné zložky v tradičnom kórejskom kimchi sú nasledujúce: čínska kapusta, cibuľa, cesnak, cukor, soľ, rybacia omáčka a krevety. Na dochutenie sa používa červené korenie a chilli.

Dnes sú známe stovky receptov na kimchi a márne by sme pátrali po tom „najsprávnejšom“.

Záleží od vašich chutí a preferencií.

Naše kimchi je tvorené originálnou receptúrou, ktorú sme vyladili tak, aby objímala všetky chuťové poháriky, bola tak akurát – ani nie málo, ani nie až príiš štipľavá a hlavne – naše kimči je pripravené tak, aby bolo stále živé a plné probiotických kultúr.

Kimči od Fermentatkov pripravujeme bez živočíšnych zložiek – je vegánske a bez lepku (sójová omáčka použitá v recepte je bezlepková).

Chcete si kimči vyrobiť doma? Pripravili sme pre vás nejaké jednoduché kimči recepty.

Nebaví vás krájať kapustu a ČAKAŤ, kým prebehne fermentácia?

Objednajte si kimči hneď prostredníctvom našej stránky.

Kimči-fermentovaný šalát
Made on
Tilda